Черноморец (Балчик) начело при юношите

Светкавица (Търговище) и Черноломец 2017 (Попово) завършиха на равно 2:2 в  IХ кръг при юношите старша възраст, зона Варна. Срещата Хитрино (Хитрино) – Добруджа 1919 (Добрич) беше отложена. В този кръг Калиакра (Каварна) падна от Спортист 2011 (Ген.Тошево) с 2:4, Черноморец (Балчик) надигра Велики Преслав (В.Преслав)  със 7:0, а нулево равенство записаха Локомотив (Русе) и Волов (Шумен). Във временното класиране начело е Черноморец (Балчик) с 22 точки, следван от Волов (Шумен) със същия брой точки, но с по-малко голове.

Серкан Юсеин вече е футболист на "Лудогорец"

Младежкият национал Серкан Юсеин вече е футболист на „Лудогорец“. Ръководствата на шампионите и на „Ботев“ (Пловдив) постигнаха договорка за трансфера. Предстои днес Юсеин да подпише договор за личните си условия и да се присъедини към новия си отбор на лагера в курорта Белек. Очаква се полузащитникът да дебютира за „Лудогорец“ в оставащите три..

публикувано на 23.01.19 в 11:28

"Дунав" със загуба в Турция

"Дунав" загуби с 1:4 от казахстанския "Жетису" в първата си контролна среща от подготвителния лагер в Анталия, Турция.  В 5-тата минута на срещата вратарят на русенци Филип Димитров спаси удар на противника и не допусна ранно попадение. В 32-рата минута "Жетису" поведе в резултата след центриране и гол с глава. Пет минути по-късно, след ново центриране и..

публикувано на 22.01.19 в 21:48

"Лудогорец" загуби от шампиона на Румъния

Втора загуба в подготвителния период записаха футболистите на "Лудогорец". В третата си контролна среща в турския курорт Белек шампионът на България отстъпи с 0:2 на румънския първенец "Клуж". В 17-ата минута, след грешка на вратаря Хорхе Броун, Ланг реализира във вратата на разградчани. Второто попадение падна в 87-ата минута, негов автор беше Ганеа...

публикувано на 22.01.19 в 21:41

Подрастващите на „Волов“ загубиха от „Дунав“

Подрастващите на „Волов“ (Шумен) загубиха в контрола с „Дунав“ (Русе). Двете контроли бяха спечелени от „Дунав“(Русе) – при юношите с 6:4, а при децата с 3:1. „Подготовката за пролетния полусезон в Шумен започнахме едва сега, докато в Русе юношите и децата се подготвят от 7 януари. Ранната подготовка е от голямо значение“, коментира след двубоите..

публикувано на 22.01.19 в 15:52

Турнир по шахмат в Ценово

След кратко прекъсване в Ценово отново беше възстановен традиционният турнир по шахмат. В надпреварата участваха десет души, като турнирът продължи близо 10 дни по системата всеки срещу всеки. Кметът на община Ценово-д-р Петър Петров връчи наградите на победителите. Той се окичи с гросмайсторската титла. Втори остана Тодор Сидеров. С трето място..

публикувано на 22.01.19 в 15:37

Тръгват футболните битки

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз утвърди програмата за следващите шест кръга в Първа лига. След зимната пауза първенството се подновява на 15 февруари с двубоя между „Верея“ и „Лудогорорец“. В този 21-ви кръг „Дунав“ гостува на „Етър“, като сблъсъкът е на 17 февруари. Битките във Втора лига започват на 2 март.  Два дни..

публикувано на 22.01.19 в 14:26

"Дунав" излиза срещу „Жетису“

Първата си контролна среща от лагера в Анталия ще изиграят днес футболистите на „Дунав“. Техен съперник ще е казахстанският „Жетису“. Мачът е от 17 ч. българско време. Първоначално русенци трябваше да се изправят срещу тим от Унгария, който се е отказал от лагера в Турция в последния момент. Отборът на Людмил Киров вече изигра една контрола –..

публикувано на 22.01.19 в 12:47