"Дунав" срещу "Септември" в спор за 11-о място

"Дунав" се класира за финалния плейоф за разпределение на местата от 11-о до 14-о в Първа професионална футболна лига. Тази вечер русенци победиха с 1:0 "Витоша" като гости и след нулевото равенство в първия двубой си осигуриха двубой срещу "Септември". Единственото попадение на стадиона в Бистрица отбеляза Исмаил Иса в 15-ата минута. В самия край на двубоя тимът на Людмил Киров остана с човек по-малко на терена, след като Светослав Ковачев изблъска съперник без топка и получи директен червен картон. Мачовете между "Дунав" и "Септември" са на 19 и 22 май, а крайният победител автоматично ще си осигури оставане в елита. Загубилият ще играе бараж с втория тим от Втора лига.

Повиквателна за националния отбор

Баскетболистът на "Шумен" Виктор Серафимов получи повиквателна за младежкия национален отбор на България до 20 години. Шуменецът е включен в разширения състав на страната ни за Европейското първенство, което ще се проведе от 12 до 21 юли в Португалия. Тимът, воден от Васил Христов и помощника му Венцислав Стоев, се събира в Правец на 4 юни...

публикувано на 25.05.19 в 15:33

„Вълците” с купата на ГАЛФ

Отборът на „Вълците” вдигна шампионската купа в Градската аматьорска лига по футбол – сезон 2018/19. Това е втора победа за тима в десетгодишната история на шуменския турнир. „Траките” взеха среброто, изоставайки само с точка от шампиона. Бронзовото отличие остана за „Трите мечки”.  „Разликата в точките е малка, а първенството бе изключително оспорвано”,..

публикувано на 25.05.19 в 14:26

Хегемонията продължава

"Лудогорец" спечели осма поредна шампионска титла. В двубой от последния кръг на Първа професионална лига разградчани победиха гостуващия тим на "Черно море" с 4:1 и останаха недостижими на върха в класирането. Хеттрик за успеха отбеляза Якуб Шверчок. Полякът се разписа в 32-рата, 58-ата и 70-ата минута. Едно попадение реализира и Димо Бакалов в 10-ата..

публикувано на 25.05.19 в 07:46

Парична премия за "Дунав"

Парична премия от 20 000 лева получиха днес футболистите на „Дунав“. Признанието е за извоюваното право и през следващия сезон тимът да играе в Първа лига. Наградата беше връчена от кмета Пламен Стоилов на треньора Людмил Киров на среща с футболистите, треньорите и ръководството на клуба. „Давайте всичко от себе си, продължавате да радвате..

публикувано на 23.05.19 в 16:31

След успешния сезон за шуменския хандбал

Преди дни хандбалистките на „Шумен 98“ станаха вицешампионки на страната. Те достигнаха до битката за титлата, но на финала отстъпиха на „Бъки“ (Габрово) с 0:2 загуби. Дни след последния двубой в предаването „Извън играта“ гостуваха президентът на клуба Марияна Семерджиева, мениджърът Милен Янев и един от основните спонсори и двигатели на..

публикувано на 21.05.19 в 11:29

"Дунав" с пасив срещу "Септември"

"Дунав" отстъпи на "Септември" с 0:1 в първи финален бараж за разпределение на местата от 11-о до 14-о в Първа професионална футболна лига. Единственото попадение на Градския стадион в Русе беше отбелязано от Кристофър Мандиангу в 65-ата минута. До края на двубоя играчите на Людмил Киров имаха две възможности да стигнат до равенството, но с добри намеси..

публикувано на 19.05.19 в 21:57
Козмин Моци

Интригата за титлата остава

"Лудогорец" и "Левски" завършиха 1:1 на стадион "Лудогорец Арена" в Разград в двубой от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. В началото на второто полувреме главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за домакините за игра на Деян Иванов с ръка в наказателното поле. Бранителят получи и втори жълт картон и напусна терена. Точен от бялата..

публикувано на 18.05.19 в 20:33