Манол Иванов, кандидат за президент на Българския футболен съюз, се срещна с представители на футболната общественост на Шумен. Той представи вижданията си за управление на футболната централа, коментира инфраструктурни, организационни и спортни проблеми,..

публикувано на 01.02.24 в 13:06
Националите ни по хандбал спечелиха бронзовите медали на турнира в Тбилиси

Хандбалистите с категорична победа

Хандбалистите на "Шумен 61" записаха категоричен успех над "Левски" в среща от 10-ия кръг на мъжкото първенство. Двубоят в "Арена Шумен" завърши при резултат 39:20 за домакините.  На полувремето играчите на Никола Карастоянов също имаха убедителна..

публикувано на 27.01.24 в 16:43
Лудогорец

Мунир Шуиар под наем във френския Амиен

Футболният клуб Лудогорец преотстъпи Мунир Шуиар на френския втородивизионен Амиен. Мароканецът с френски паспорт ще играе в новия си тим под наем до края на сезона, като в договора съществува опция за закупуване. Шуиар бе привлечен в Лудогорец..

публикувано на 27.01.24 в 10:47

Карастоянов: Залагам на младите

"И в предстоящото домакинство срещу „Левски” ще разчитам на младите състезатели в отбора. Моето желание е те непрекъснато да се доказват и да се борят да бъдат титуляри". Това обяви старши треньорът на шампиона „Шумен 61” Никола Карастоянов в..

публикувано на 25.01.24 в 13:07

Баскетболистите с престижна победа

Втора поредна домакинска победа и шести успех от началото на сезона за баскетболистите на „Шумен“. В среща от 17-ия кръг на Националната лига играчите на Янко Янков надиграха „Левски“ със 76:61 точки.  В първата четвърт домакините натрупаха преднина от..

публикувано на 18.01.24 в 07:30
Антоанета Стефанова

Сребро за Антоанета Стефанова от Европейското

Антоанета Стефанова спечели сребърен медал от Европейското индивидуално първенство по ускорен шахмат за жени в Монако. Тя завърши с 8,5 точки в турнира, който се игра в 11 кръга. В последния кръг с черните фигури Стефанова фиксира реми с черните фигури в 11..

публикувано на 14.01.24 в 19:33

Рутинна победа за шампионите

Хандбалистите на „Шумен 61“ спечелиха убедително домакинството си на „Фрегата“ (Бургас) с 35:20 гола. На почивката играчите на Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев водеха с 16:9. Това беше отложен заради зимната обстановка двубой от 8-ия кръг на..

публикувано на 14.01.24 в 17:12

Хандбал в Суворово и Шумен

Два хандбални двубоя, отложени заради бедственото положение през ноември, ще се изиграят днес. От 14 ч. в Сувоворо женският тим на „Васил Левски“ (Нови пазар) приема срещу пловдивския „Академик“ в среща от 5-ия кръг. От общинската администрация в..

публикувано на 14.01.24 в 13:16

Победа срещу елитен съперник

Футболистите на втородивизионния „Дунав“ завършиха 1:1 с елитния румънски „Политехника Яш“ в първата си контрола преди пролетния полусезон. Двубоят се игра в Букурещ. Гола за домакините отбеляза бившият играч на „ЦСКА“ Сержиу Буш в 65-ата минута, в..

публикувано на 14.01.24 в 08:44

Първи домакински успех

Първа домакинска победа за сезона записаха баскетболистите на „Шумен“. Това се случи в 16-ия кръг след успех над „Миньор“ (Перник) със 70:65 точки. Играчите на Янко Янков имаха предимство през целия двубой, след почивката разликата дори достигна 18..

публикувано на 14.01.24 в 08:33