Programi i ditës

Në edicionin e sotëm të programit së pari ju informojmë për ndryshimet në politikën e Gazpromit ndaj Bullgarisë. Në vazhdim ju sjellim lajmet e fundit ballkanike, kurse në fund ju takojmë me saksofonistin e njohur bullgar Hristo Goleminov.


Audioja e programit të ditës mund të dëgjohet brenda një jave pas publikimit. Ata që dëshirojnë të dëgjojnë programet e ditës gjatë tre muajve të fundit, mund të bëjnë kërkesa në këtë e-mail:digitalbroadcasting@bnr.bg

print Printo
Më shumë nga rubrika

Programi i ditës

Në programin e ditës së sotme fillimisht ju propozojmë të dëgjoni komentin me titull “ Një situatë e paqartë pas zgjedhjeve parlamentare në Bullgari ”. Më tej ju propozojmë të dëgjoni “ Lajme me një adresë ballkanike ”. Dhe në fund ju propozojmë..

botuar më 17-03-27 2.21.MD

Programi i ditës

Në programin e ditës së sotme fillimisht do t’ju tregojmë për Kishën Beljova , e cila është një monument nga Mesjeta me një rëndësi kombëtare. Pas kësaj, një kujtim në shenjë nderi përpara këngëtares së madhe të këngëve popullore Nadka..

botuar më 17-03-26 8.10.PD

Programi i ditës

Në edicionin e sotëm të programit së pari e ndalim vëmendjen tuaj te kodra “Trimat” – një prej objekteve më interesante dhe të studiuara në vazhdim të shumë viteve në Bullgari. Pas kësaj ju sjellim minuta të këndshme me albumin e ri të..

botuar më 17-03-25 8.15.PD