Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tihomir Ivanov me flori në kërcimin së larti nga Universiada në Napoli

Foto: BTA

Tihomir Ivanov fitoi floririn në kërcimin së larti në Universiadën në qytetin italian Napoli. Bullgari arriti 2,30 metra në finalen, duke përmirësuar arritjen e vet personale për stinën - 2,26 metra. Kështu Ivanov plotësoi normativin për të marrë pjesë në kampionatin botëror për atletikë të lehtë  gjatë vjeshtës në Doha. Ivet Llallova /200 metra/, Radosllava Mavrodieva /gjyle/, Gabriella Petrova /kërcim trehapësh/ dhe Mirella Demireva /kërcim së larti/ tashmë e kanë mbuluar standardin për Kampionatin Botëror.


Më shumë nga rubrika

Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov

Tifozët e CSKA-së me ultimatum për hapjen e stadiumeve për publikun

Përkrahësit e njërës prej skuadrave kryesore të futbollit bullgar - CSKA, kërkuan nga qeveria dhe nga Bashkimi Bullgar i Futbollit të lejojë publik nëpër stadiumet, njoftoi sajti “Sportal”. “Në rast të kundërt do të na nevojitet që të kërkojmë një..

botuar më 20-08-03 3.04.MD
Skuadra

Skuadra “Lokomotiv” nga Pllovdivi fitoi super kupën e Bullgarisë

Skuadra “Lokomotiv” nga Pllovdivi mundi kampionin e Bullgarisë “Ludogorec” me rezultat 1:0 në një ndeshje për super kupën e vendit. Golin e shënoi kapiteni i ekipit “Lokomotiv” Dimitër Iliev. Skuadra “Ludogorec” në minutën e 64-të mbeti me një lojtar më..

botuar më 20-08-03 10.16.PD

Kombëtarja e bullgarisë e femrave u bë kampione evropiane e golfit

Kombëtarja e Bullgarisë e golfit për femra zuri vendin e parë në European Ladies Team Shield Championship në qytetin Pravec të Bullgarisë. Pasi mundën ekipet e Ukrainës dhe Rumanisë, bullgaret kishin nevojë për rezultatin e barabartë me kampionet e..

botuar më 20-08-02 4.46.MD