Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Edmond Nazarjan mori medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Mundjes

Edmond Nazarjan
Foto: Kostadin Andonov

“Më pëlqen të bëhem kampion. Këtë e kam trashëguar nga i ati.” Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare 18 vjeçari Edmond Nazarjan pasi mori medaljen e artë në kategorinë 55 kilogram. Në Kampionatin Evropian të Mundjes në Romë ai debutoi te meshkujt dhe fitoi titullin pas fitores 7 me 3 pika kundër Vitalij Kabaloev nga Rusia.
Edmond Nazarjan është bir i kampionit dyherësh olimpik i mundjes Armen Nazarjan, i cili tani është trajner i kombëtares bullgare të mundjes.  

Më shumë nga rubrika

E-basket liga bullgare do të jetë me pjesëmarrje ndërkombëtare

Kampionati elektronik bullgar i basketbollit (e-basket liga) do të jetë me pjesëmarrës nga mbarë bota. Udhëheqësi i projektit Viktor Kirkov tha se tashmë u regjistruan lojtarë nga SHBA-ja, Britania e Madhe, Hon Kongu, Polonia, Irani, Franca, Belgjika,..

botuar më 20-04-02 9.31.PD

Ndeshja kthyese e Bullgarisë për Kampionatin Evropian të Futbollit do të zhvillohet gjatë shtatorit

Herën e radhës UEFA shtyu play-offet për Evropianin e Futbollit. Atje bën pjesë edhe kombëtarja e Bullgarisë, e cila duhej ta mirëpriste Hungarinë më 4 qershor dhe në rast fitoreje të luante pas kësaj me fituesit në ndeshjen mes Islandës dhe Rumanisë...

botuar më 20-04-01 3.47.MD
Stefka Kostadinova

Vendimi për shtyrjen e Olimpiadës është i drejtë

Kryetarja e Komitetit Olimpik Bullgar dhe rekordere botërore e kërcimit  së larti Stefka Kostadinova inkurajoi bullgarët dhe i bëri apel për dhurim dhe për respektim të udhëzimeve për mbrojtje nga COVID-19. Në një intervistë për Radion Darik ajo shprehu..

botuar më 20-03-31 4.43.MD