Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

BE-ja i jep Bullgarisë mjete për rimëkëmbjen nga pandemia

Andrej Novakov
Foto: BGNES

Sipas të dhënave paraprake të Komisionit Evropian Bullgaria merr 692 milion euro pranë programeve evropiane për periudhën e tanishme. Mjetet janë për kapërcimin e pasojave negative nga Covid-19, njoftoi eurodeputeti Andrej Novkov – koordinator në Komisionin e Zhvillimit Regjional dhe anëtar i Komisionit të Buxhetit në Parlamentin Evropian.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 120

Nuk do të ketë shtrëngim të masave në Bullgari gjatë stinës verore Do të shpresohet vetëm tek kufizimet e vetë qytetarëve, pavarësisht nga zhvillimi i situatës së Covid-19. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov gjatë inaugurimit të rrugës së..

botuar më 20-07-05 5.44.MD

Janë kapur 21 migrantë ilegalë në Svilengrad

Policët kufitarë kapën në Svilengrad(Bullgari Jugore) 21 shtetas të huaj – meshkuj, 4 prej të cilëve të moshës nën 18 vjeçe. Sipas të dhënave të “Policisë Kufitare” ata janë shtetas të Afganistanit. Grupi i migrantëve është vendosur në..

botuar më 20-07-05 5.39.MD

Turistët për në Greqi do të kalojnë vetëm përmes PKK-së “Kullata”

Që nga ora 14.00 të gjithë që shkojnë për të pushuar në Greqi do të kalojnë vetëm përmes PKK-së “Kullata”, bëri të ditur Policia Kufitare. Ndalohet edhe kalimi i turistëve përmes pikëkalimeve “Makaza”, “Kapitan Petkov Vojvoda” dhe “Ivajlovgrad”...

botuar më 20-07-05 3.55.MD