Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Lëvizja në pikën kufitare Kullata -Promahon është e tensionuar

Foto: BGNES

Për shkak të rumunëve të shumtë që udhëtojnë për në Greqi trafiku në Kullata -Promahon prapë është i ngarkuar. Vazhdon kontrollimi i forcuar i të gjithë udhëtarëve përmes pikës së vetme për kalimin e turistëve. Kërkesa për test PCR negativ bërë jo më shumë se sa 72 orë para kalimit nuk është pengës për ata që dëshirojnë të pushojnë në Greqi. Rezultati prezantohet në gjuhën angleze.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 408

Pas dozës së parë të AstraZeneca e dyta mund të jetë Pfizer Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret te gratë nën 65 vjeç me rrezik në rritje të trombozës dhe / ose një anamnezë të trombocitopenisë. Një vendim i tillë u mor nga Shtabi Kombëtar..

botuar më 21-04-19 7.35.MD

Eksploruesit polarë bullgarë u kthyen në shtëpi

Me fluturim nga Parisi, pjesëmarrësit në Ekspeditën e 29-të Antarktike Bullgare deri në ishullin Livingstën u kthyen në Bullgari. Kjo ndodhi gati një muaj me vonesë pas një sëmundjeje koronavirus të anëtarëve të ekuipazhit të akullthyesve kilian..

botuar më 21-04-19 6.57.MD

Pas dozës së parë të AstraZeneca e dyta mund të jetë Pfizer

Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret te gratë nën 65 vjeç me rrezik në rritje të trombozës dhe / ose një anamnezë të trombocitopenisë. Një vendim i tillë u mor nga Shtabi Kombëtar i Vaksinimit, njoftuan në një konferencë për shtypin Ministrin e..

botuar më 21-04-19 5.14.MD