Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Turistë nga Moldavia, Serbia, Maqedonia e Veriut, Kuvajti dhe Izraeli do të hyjnë në Bullgari pas prezantimit të PCR testit negativ

Foto: BGNES

Turistë nga Moldavia, Serbia, Maqedonia e Veriut, Kuvajti dhe Izraeli do të hyjnë në Bullgari pas prezantimit të PCR testit negativ bërë 72 orë para ardhjes pa të kalojnë karantinë 14 ditore pas ardhjes në Bullgari. Këtë e njoftoi në një brifing në Këshillin e Ministrave lideri i Frontit Kombëtar për Shpëtimin e Bullgarisë Valeri Simeonov. Vendimi u miratua me lutje të degës turistike.


Më shumë nga rubrika

Bogdan Kirillov

Do të vazhdojë përdorimi i vaksinës “Astra Zeneca”

Nuk mendohet për tërheqjen e vaksinës Astra Zeneca. Këtë e deklaroi para BNT drejtori i Agjencisë Ekzekutive për Barnat Bogdan Kirillov. Ai rekomandoi që njerëzit e vaksinuar me Astra Zeneca duhet të presin 84 ditë dhe më pas të mendojnë për..

botuar më 21-04-21 10.40.PD
Dimitër Cançev

Bullgaria ngul këmbë që Maqedonia e Veriut të zbatojë Marrëveshjen e Fqinjësisë së Mirë

Para Këshillit të Punëve të Përgjithshme të BE Ambasadori bullgar Dimitër Cançev tha se Sofja mbështet politikën e zgjerimit të BE në përputhje të plotë me të gjitha kriteret. Ne e përkrahim integrimin e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, por..

botuar më 21-04-21 9.44.PD

15% të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

2096 janë rastet e reja të koronavirusit në vend pas 13.800 testeve të kryera, ose 15.2%, tregojnë të dhënat zyrtare gjatë 24 orëve të fundit. Rastet më të reja janë në Sofje – 437, pasuar nga Plovdivi me 227, Burgas - 183 dhe Varna - 163 të..

botuar më 21-04-21 8.40.PD