Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Greqia krijoi një hartë epidemike për turistët

Foto: Pixabay

Qeveria greke botoi një hartë të azhurnuar të situatës epidemike e cila përmban informacion për masat në rajonet e veçanta. Prej saj mund të përfitojnë edhe turistët bullgarë.

Informacioni aktual për zhvillimin e Covid-19 në të gjitha rajonet e Greqisë u publikua në sajtin zyrtar të qeverisë.

Në të ka informacion për këtë se ku mbahen maska, për kapacitetin e sistemit shëndetësor në rajonet përkatëse, për orarin e punës të lokaleve dhe dyqaneve.


Më shumë nga rubrika

Bojko Borisov

Kryeministri në dorëheqje është kundër bisedimeve në prapaskenë

Nuk do të kandidojë për President! Këtë e shkroi në Facebook Kryeministri në dorëheqje Bojko Borisov. “Nëse ata e lënë Rumen Radevin të luftojë në skenën politike në vend të tyre, ne jemi gati për të qenë kundërshtarë kategorikë të këtij..

botuar më 21-04-21 1.12.MD
Daniell Mitov

Deri në të hënën GERB do të kthejë mandatin për formimin e qeverisë

Në qoftë se “Bullgaria Demokratike” dhe “Ka një popull të tillë” nuk duan të bisedojnë me GERB për qeverinë e propozuar nga ne dhe për prioritetet e ardhshme të qeverisjes do ta kthejmë mandatin. Këtë e deklaroi para bTV kandidati i GERB për..

botuar më 21-04-21 12.07.MD
Balin Balinov

Organizatat ekologjike duan ndryshime në Planin e Rimëkëmbjes

Për ndryshime në Planin Kombëtar të Rimëkëmbjes dhe Qëndrueshmërisë bënë thirrje ambientalistët, të cilët protestuan para Parlamentit. Ata bënë apel për rimëkëmbjen e ekonomisë nga kriza Covid me më pak dëme për klimën dhe mjedisin dhe me më shumë..

botuar më 21-04-21 11.33.PD