Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

E majta insiston që kryeministri të prezantojë politikën e ardhshme ndaj Maqedonisë së Veriut

Foto: REUTERS

Zëvendës kryeministrat Ekaterina Zaharieva dhe Krasimir Karakaçanov do të diskutojnë në parlament mbi politikën ndaj Maqedonisë së Veriut. Shumica hodhi poshtë propozimin e së majtës që në sallë të diskutojë Kryeministri Bojko Borisov.

Sipas deputetit Kristijan Vigenin nga Partia Socialiste Bullgare lindin pyetje në lidhje me politikën e ardhshme ndaj fqinjës sonë, me zgjerimin e BE-së dhe me hapat e ardhshëm të qeverisë bullgare.


Më shumë nga rubrika

Takime të Presidentit Rumen Radev në Strasburg

Presidentët e Bullgarisë dhe të Gjermanisë, Rumen Radev dhe Frank-Walter Steinmeier, biseduan në Strasburg për sigurinë përgjatë kufijve të BE-së dhe perspektivën evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Radev shprehu..

rinovuar më 21-12-02 6.30.MD

Parashikimi i motit për 3 dhjetorin

Gjatë natës në gjysmën perëndimore të vendit do të ketë vranësira të konsiderueshme kryesisht mesatare dhe të larta, ndërsa në atë lindore moti do të jetë i kthjellët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0° dhe 5°, ndërsa në Bullgarinë..

botuar më 21-12-02 6.10.MD
Ministri Kacarov

Μë 6 dhjetor të gjithë nxënësit bullgarë kthehen në shkollë

Nga 6 dhjetori të gjithë nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e 12-të do të kthehen në shkollë, njoftoi ministri i Shëndetësisë Stojço Kacarov. Ata do të testohen një herë në javë me testet e disponueshme. “Ekspertët janë të..

rinovuar më 21-12-02 3.07.MD
Подкасти от БНР