Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Partia Socialiste Bullgare propozon ndryshime në Kodin Zgjedhor

Kornelija Ninova
Foto: BTA

Partia Socialiste Bullgare po propozon ndryshime në Kodin Zgjedhor për të pastruar listat e votuesve nga “shpirtrat e vdekur” përmes regjistrimit aktiv dhe mbikëqyrjes video të numërimit të fletëve të votimit dhe hartimit të protokolleve. Kjo u njoftua nga kryetarja e partisë Kornelia Ninova në takimin e parë me partitë joparlamentare dhe organizatat joqeveritare për veprime të përbashkëta për të siguruar zgjedhje të drejta dhe të lira.

Partia Socialiste Bullgare gjithashtu ofron një numërim paralel të rezultateve në të gjitha seksionet. Ninova tha se socialistët i japin dorën kujtdo që dëshiron të garantohen zgjedhje të drejta.


Më shumë nga rubrika

Prof. Todor Kantarxhiev

Asnjë version brazilian, afrikano-jugor ose nigerian i Covid-19 nuk është zbuluar tek ne

Mbi 85 për qind e viruseve që qarkullojnë në vendin tonë janë nga lloji britanik i koronavirusit, tha para BNT Prof. Todor Kantarxhiev, drejtor i Qendrës Kombëtare të Sëmundjeve Infektive dhe Parazitare. Deri më tani, asnjë mutacion brazilian,..

botuar më 21-03-08 11.27.PD

Një sasi e re e vaksinave Pfizer/BioNTech u furnizua në Bullgari

21 060 doza të vaksinës Pfizer/BioNTechmbërritën në Bullgari këtë mëngjes. Ky është furnizimi i dytë nga një total prej pesë që priten në mars, tha Bogdan Kirillov, drejtor i Agjencisë Bullgare të Barnave. Ai shtoi se kompania tashmë ka konfirmuar..

botuar më 21-03-08 10.16.PD

5776 persona me Covid-19 në trajtim spitalor

497 raste të reja të koronavirusit janë identifikuar në 24 orët e fundit nga 2971 teste të kryera, sipas të dhënave nga Portali i Unifikuar i Informacionit. Gati 17 për qin e mostrave janë pozitive. Numri më i lartë i të sapo infektuarve është në..

botuar më 21-03-08 10.06.PD