Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Aktivistë të GERB protestuan në plazhin “Alepu”

Maja Manollova në plazhin "Alepu"
Foto: arkiv

Me thirrjen “Maja jashtë!” përkrahës dhe përfaqësues të strukturave të partisë GERB në Primorsko dhe Burgas, duke përfshirë kryetarin e Bashkisë së Burgasit Dimitër Nikollov, u mblodhën pranë ndërtimit të diskutueshëm të një muri mbajtës në zonën e plazhit “Alepu” në bregun e Detit të Zi, njoftoi BNR Burgas. “A është ky hoteli i ri i Maja Manollovas?” pyetën ata përmes një transmetimi online në Facebook.

Sipas informacionit nga këto ditë, hoteli i shpallur një mur mbajtës, ka një pronar të ri i cili është vëllai i një anëtari të platformës qytetare “Ngrihu! Kriminelët jashtë” të Maja Manollovas. Manolova, e cila është kryetare e grupit parlamentar të partisë “Ngrihu! Kriminelët jashtë” u veçua nga ndërtimi dhe kërkoi që ai të shembet. Ajo tha se investitori i ri është një këshilltar bashkiak nga një parti tjetër.


Më shumë nga rubrika

Kolapsi demografik po e shpopullon Bullgarinë

Studimi “Disbalancat demografike rajonale në Bullgari” parashikon që deri në vitin 2040 bullgarët do të jenë 5 - 5.2 milion njerëz. 1/4 e vendbanimeve do të shpopullohen. 37 për qind e fshatrave do të kenë deri në 20 banorë. 69 për qind e..

botuar më 21-06-15 5.15.MD
Gëllëb Donev

Ministri social tregoi rimëkëmbjen e punësimit pas pandemisë si prioritet numër një

Rivendosja e punësimit pas pandemisë Covid-19 duhet të bëhet një përparësi për vendin tonë, tha Ministri i Çështjeve Sociale Gëllëb Donev në fjalën e tij në seancën e 109-të të Konferencës Ndërkombëtare të Punës, e cila u mbajt online. Në të morën..

botuar më 21-06-15 4.54.MD

Shtuan 21 persona në listën e të sanksionuarve nga ligji “Magnitski”

Ministria e Financave lajmëroi një listë me 21 persona në lidhje me bullgarët e sanksionuar nga ligji “Magnitski”. Midis tyre ka partnerë të mëparshëm dhe aktualë të Vasill Bozhkovit si Mirosllav Iliev nga menaxhmenti i “Nove Holding”, Boris..

botuar më 21-06-15 2.28.MD