Borisllav Mihajllov mori refuzim të jetë regjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit

Borisllav Mihajllov
Foto: BGNES

Borisllav Mihajlov, i cili befasisht u kthye në futboll mori refuzim të jetë riregjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit, njoftoi sajti SPORTAL. Portieri legjendar dha dorëheqjen në vjeshtën e vitit 2019. Sidoqoftë, në prill kur Dimitër Berbatov njoftoi zyrtarisht se do të luftonte për postin, Mihajllov njoftoi se tërheq dorëheqjen dhe ka ndërmend të përfundoje mandatin e tij. Sidoqoftë, një kontroll në Regjistrin Tregtar tregon se Borisllav Mihajllov ka marre refuzim për regjistrim. Kështu që ai nuk mund të marrë përsipër përsëri postin e presidentit të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai disponon 7 ditë për të apeluar vendimin. Më parë, UEFA dhe FIFA pyetën se si Borisllav Mihajllov u kthye në krye të Bashkimit Bullgar të Futbollit.


Më shumë nga rubrika

Bullgaret fituan "Lidhjen e Artë Evropiane" në volejboll

Kombëtarja bullgare e volejbollit për femra mposhti Kroacinë me 3:1 në finalen e Ligës së Artë Evropiane në Ruse. Kështu, bullgaret fituan titullin në Ligë për herë të dytë pas vitit 2018 dhe u klasifikuan në turneun Challenge në vitin 2022, i..

botuar më 21-06-21 10.05.PD

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike me titull evropian në ushtrimin me topa

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi medaljen e artë në ushtrimin me topa në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në qytetin Varnë (09-13 qershor), ndërsa në rrethe dhe shkopinj mbeti i dytë pas Izraelit. Kështu gjimnastet..

botuar më 21-06-14 9.56.PD

250 pilotë karting nga 16 vende garojnë në Bullgari

Në dy ditët e fundjavës në pistën e kartingut në qytetin Haskovo do të mbahet edicioni i dytë i ECO 24 orë të Bullgarisë, pjesë e kampionatit evropian të kartingut për qëndrueshmëri. Një total prej 250 pilotësh nga 16 vende do të garojnë për vendin..

botuar më 21-06-12 6.45.PD