Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Antoaneta Kostadinova me medaljen e parë olimpike për Bullgarinë - në qitje

Foto: Komiteti Olimpik Bullgar

Antoaneta Kostadinova fitoi medaljen e parë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio. Qitësja jonë sportive fitoi medalje të argjendtë në disiplinën qitje në 10 metra me një pistoletë ajrore.

Për Kostadinovën kjo është medalja e parë në pjesëmarrjen e saj të tretë në Lojërat Olimpike. Përfaqësuesja jonë tjetër në disiplinë - Maria Grozdeva, nuk arriti të kualifikohej në finale. Pas garës, kampionia jonë olimpike dy herë konfirmoi zyrtarisht se Lojërat e Tokios do të jenë gara e fundit në karrierën e saj.


Më shumë nga rubrika

Hristo Portoçanov

U shfaq një kandidat i tretë për udhëheqës të futbollit bullgar

Hristo Portoçanov është kandidati i tretë zyrtar për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai e shpalli kandidaturën e vet në një konferencë shtypi në Burgas. Portoçanov do të konkurrojë me kryetarin aktual Borisllav Mihajllov dhe me Dimitër..

botuar më 21-09-23 1.43.MD

Po hapet Java Evropiane e Sportit - #BeActive

Midis 23 dhe 30 shtatorit, të gjithë që dëshirojnë do të kenë mundësinë të bëhen pjesë e festës më të madhe sportive në Evropë për amatorët - Java Evropiane e Sportit #BeActive. Organizatori i saj në Bullgari për vitin e shtatë është Ministria e..

botuar më 21-09-23 6.05.PD

"Një rrotë më shumë" - një udhëtim me biçikletë në Sofje

Udhëtimi me biçikletë "Një rrotë më shumë" filloi në Sofje, transmetoi agjencia BGNES. Ai është pjesë e ngjarjeve të Javës Evropiane të Lëvizshmërisë. Ngjarja mbështetet nga Ambasada Daneze. Udhëtimi me biçikletë kalon nga sheshi qendror "Knjaz..

botuar më 21-09-22 12.25.MD