Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Hapen pika vaksinimi kundër Covid-19 në bregdetin jugor të Detit të Zi

Foto: EPA/BGNES

Më 29 korrik në orën 10 të mëngjesit në vendpushimin "Sllënçev Brjag" dhe në qytetin Nesebër do të zhvillohet fushatë vaksinimi. Pikat e vaksinimit do të vendosen në oborrin e Qendrës së Artizanatit në rrugën 46 “Otec Paisij” - ish-poliklinika në Nesebër (në zonën e re të qytetit) dhe para ndërtesës administrative të vendpushimit “Sllënçev Brjag”.

Një pikë vaksinimi e lëvizshme do të vendoset gjithashtu në Pomorie, në shëtitoren qendrore të këmbësorëve pranë Galerisë së Arteve të Qytetit "Deçko Stoev". Ekipet disponojnë të gjitha llojet e vaksinave. Pikat do të punojnë nga ora 10 e mëngjesit deri në orën 6 pasdite.


Më shumë nga rubrika

Christo

Një galeri në Sofje transmeton live nga Parisi projektin e fundit të Christo

Galeria Vivacom Art Hall në Sofje do të transmetojë live nga Parisi një nga ngjarjet kulturore më të shumëpritura në Evropë - hapja zyrtare e projektit të fundit të Christos "Paketimi i Harkut të Triumfit" . "Do të jetë si i gjallë, do të..

botuar më 21-09-18 6.05.PD

Parashikimi i motit për ditët e fundjavës

Ditën e shtunë do të ketë re, pasdite me reshje dhe bubullima. Do të jetë me erë, në Rrafshinën e Danubit dhe në Ultësirën e Trakisë së Epërme do të fryjë erë e fortë veriperëndimore dhe do të bëhet ftohtë. Temperaturat do të lëvizen nga 14 deri në..

botuar më 21-09-17 7.55.MD

Lokalet në Sofje janë hapur pas orës së mbrëmjes

Autoritetet shëndetësore dhe policia kryen inspektimin e radhës në kryeqytet për të përcaktuar nëse masat e reja anti-epidemike po respektohen dhe përsëri konstatuan shkelje. Kjo vjen në sfondin e protestave në të gjithë vendin të industrive të..

botuar më 21-09-17 7.20.MD