Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Voices Of Rock” me Ronnie Romero dhe Jeff Scott Soto në Montana

Foto: Facebook/artisourfestival

Shfaqja “Voices Of Rock” - pjesë e festivalit “Arti është ...” sonte jep një takim midis vokalistëve të rokut Ronnie Romero dhe Jeff Scott Soto në sheshin qendror në Montana. Dy yjet do të mbështeten nga grupi rock bullgar ERIDAN. Festivali ka një kauzë, dhe këtë vit tema e tij lidhet me varësitë e ndryshme tek fëmijët dhe të rinjtë, tha Nelian Nikollova, organizatore e ngjarjes, për BNR Vidin.


Më shumë nga rubrika

"Jo për mua" – një këngë nga albumi i ri i grupit BTR

"Jo për mua, por për ty, do të gjej përsëri kuptim ... Pse të kem shumë gjëra, pasi nuk je pranë meje!" - Kjo është pjesë e tekstit të këngës "Jo për mua" në interpretim të grupit BTR, dhe të muzikantëve të ftuar Kirill Mariçkov dhe Valldi Totev,..

botuar më 21-10-11 12.45.MD
Ersin Mustafov dhe Tasho Kolev

Rok grupi Jeremy? Me një koncert të madh në Dubai

Pas një pezullimi dyvjeçar ndërkombëtar, për shkak të situatës globale me Covid-19, rok grupi Jeremy? përsëri po tërheq vëmendje mbi krijimtarinë e vet dhe Bullgarinë. Sonte (më 9 tetor) muzikantët do të japin një koncert në festivalin e parë për..

botuar më 21-10-09 8.55.PD

RIA dhe kënga e saj e parë "Ëndrra jonë"

Maria Mirosllavova, me pseudonimin artistik RIA, pak ditë më parë prezantoi këngën e saj të parë - "Ëndrra jonë". Maria është 19 vjeçe dhe merret me muzikë që nga mosha pesë vjeç. Ajo është vajza e dy muzikantëve të njohur – Maria dhe Mirosllav..

botuar më 21-10-08 9.34.PD