Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

ITN dëshiron partneritet me "Bullgarinë Demokratike" dhe "Po e vazhdojmë ndryshimin"

Toshko Jordanov
Foto: BGNES

"Ka një popull të tillë" (ITN) dorëzoi dokumentet e veta në KQZ për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Formacioni i showmanit Sllavi Trifonov tashmë deklaroi se nuk do të propozojë një kandidat të vet për president, por do të mbështesë kreun aktual të shtetit Rumen Radev.

I pyetur nëse partia ka frikë nga shfaqja e formacionit "Po e vazhdojmë ndryshimin" të ish-ministrave në qeverinë teknike Asen Vasilev dhe Kirill Petkov, nënkryetari i ITN-së Toshko Jordanov tha: "Shfaqja e formacioneve të reja është diçka e mrekullueshme për jetën politike bullgare.” Politikani tha gjithashtu se është logjike në parlamentin e ardhshëm “Ka një popull të tillë ”të bashkëpunojë me “Bullgarinë Demokratike ”dhe “Po e vazhdojmë ndryshimin ”. Ai përjashtoi "mbështetjen dhe marrëdhëniet e përbashkëta" me DPS dhe GERB.

Më shumë nga rubrika

Gati 16% janë testet pozitive për Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

1867 janë rastet e reja të koronavirusit në vendin tonë për 24 orët e fundit, ose 15.81% e 11 811 testeve të kryera. 85.54% e të infektuarve janë të pavaksinuar, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit në mesnatë. Më shumë janë rastet në Sofje..

botuar më 21-10-17 10.27.PD
Kapakë për të ardhmen

Fushata “Kapakë për të ardhmen” në ndihmë të foshnjave

Ditën e diele më 17 tetor nga ora 09.00 deri në orën 17.00 në sheshin e kryeqytetit “Aleksandër Batenberg” do të mbahet fushata e radhës bamirëse “Kapakë për të ardhmen” në ndihmë të bebeve në Bullgari. Ata që dëshirojnë mund ta mbështesin duke..

botuar më 21-10-17 6.05.PD
Rodopet

Parashikimi i motit për 16 tetorin

Gjatë natës së premtes duke u gdhirë e shtuna do të mbetet me vranësira dhe shi. Në disa rajone reshjet do të jenë të konsiderueshme. Temperaturat minimale do të jenë nga 6 në 11 gradë. Të shtunën shirat do të vazhdojnë, në shumë vende në..

botuar më 21-10-15 8.00.MD