Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 21 tetorin

Ngrohja po vazhdon

Foto: Аni Petrova

Të enjten do të jetë kryesisht me diell, deri në mesditë në viset e ulëta dukshmëria mund të zvogëlohet, por shpejt do të përmirësohet. Temperaturat maksimale ditore do të arrijnë midis 17 dhe 22 °, për Sofjen - deri në 19.

Mbi bregdetin e Detit të Zi do të jetë kryesisht me diell me erë mesatare jugperëndimore. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë nga 16 në 20 °, dhe ato të ujit të detit 15-17 °. Lëvizja e detit do të jetë deri në 2 ballë.

Në male gjithashtu do të mbizotërojë mot me diell, me erë mesatare nga jugperëndimi. Temperatura maksimale në lartësinë 1200 m do të jetë deri në 18 °, në 2000 m rreth 9. Në vendpushimet malore temperatura do të arrijë deri në 17 dhe 18 °.

Të premten do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht e ngrohtë.


Më shumë nga rubrika

Vendi blen gaz rus më të shtrenjtë nga ndërmjetësit

Kompania shtetërore “Bulgargaz” ka blerë sërish gaz rus, por përmes një ndërmjetësi me çmim më të lartë për 20 euro, tha për Televizionin Kombëtar Bullgar (BNT) kryetari i Rregullatorit të Energjisë, Ivan Ivanov. Nuk ka dokumente për shkarkimin e 7..

botuar më 22-08-03 10.10.PD

Përsëri ¼ e të testuarve për Covid-19 rezultojnë pozitivë, 10 janë të vdekurit

1951 janë të sapoinfektuarit me Covid në vend në 24 orët e fundit. Rastet u ulën me 659 nga një ditë më parë. 65% e të sapoinfektuarve nuk janë të vaksinuar. 25.1% e 7760 testeve të kryera kanë rezultuar pozitive, tregon portali coronavirus.bg...

botuar më 22-08-03 9.50.PD

Ushtria ruse po grumbullon rezerva për një ofensivë të re në Ukrainë

Pas një udhëtimi 36 orësh nga Odesa, anija “Razoni” e ngarkuar me më shumë se 26 mijë tonë misër mbërriti në Bosfor, raporton Reuters. Kjo është anija e parë me grurë që u nis pas marrëveshjes së ndërmjetësuar nga OKB-ja dhe Turqia për të rifilluar..

botuar më 22-08-03 9.03.PD