Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 6 dhjetor 2021

Të nderuar dëgjues, programin e ditës të Radio Bullgarisë më 6 dhjetor 2021 po e fillojmë me lajmet e fundit.

Pas kësaj në lidhje me 6 dhjetorin ju ofrojmë temën: “Dita e Bankierëve do të jetë një festë e përbashkët nëse dimë të menaxhojmë financat tona personale”.

Programi ynë do të mbarojë si zakonisht me rubrikën “Kënga e Ditës”, ku do të dëgjoni një këngë kushtuar një prej festave më të dashura bullgare – Ditës së Shën Nikollës.

Ju urojmë dëgjim të mbarë!


  • 1.07 – Lajmet

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 25 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq! Në fillim të programit tonë të ditës më 25 janar së pari do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë”. Me rastin e..

botuar më 22-01-25 3.00.MD

Nominimet për çmimin “Sirak Skitnik” janë një mirënjohje për Radio Bullgarinë

Radioja Kombëtare Bullgare feston sot përvjetorin e vet të 87. Tradicionalisht në Ditën e Radios – 25 janar do të shpallen fituesit e çmimit “Sirak Skitnik”. Çmimi vjetor i Radios Kombëtare Bullgare u krijua në vitin 2001 dhe jepet për kontributin..

botuar më 22-01-25 7.45.PD

Bullgaria sot – 24 janar 2022

Përshëndetje, të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 24 janar. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Çmimet u rritën ndjeshëm dhe kjo ndryshoi edhe qëndrimet e bullgarëve për kursimet e..

botuar më 22-01-24 3.00.MD
Подкасти от БНР