Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria aktualizoi listën e vendeve sipas zonave të ngjyrave për Covid-19

Foto: arkiv

Nga e enjtja, 17 shkurti, përditësohet lista e vendeve sipas zonave të ngjyrave, sipas së cilës përcaktohet radha e hyrjes në Bullgari, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Zona e “kuqe” përfshin tashmë Francën, Belgjikën, Portugalinë, Zvicrën, Qipron, Maldivet, Armeninë, Bjellorusinë, Rusinë, Japoninë e të tjera.

Gjithashtu nga 17 shkurti, zona "e kuqe e errët" përfshin Holandën, Sllovakinë, Lituaninë, Letoninë, Estoninë, Ishujt Kajman, Bahreinin, Gjeorgjinë dhe Kaledoninë e Re.

Më shumë nga rubrika

Një delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri është për vizitë në Ukrainë

Kryeministri Nikollaj Denkov dhe një delegacion bullgar mbërritën në Ukrainë, njoftoi shërbimi për shtyp i qeverisë. Denkov do t'u theksojë mikpritësve se Sofja do të vazhdojë të mbrojë pavarësinë, sovranitetin dhe integritetin territorial të..

botuar më 24-02-26 9.47.PD
Kenneth Merten

Sipas SHBA-së është një ide e mirë që rafineria në Burgas t’i shitet një investitori të ri

Ambasadori i SHBA në Bullgari Kenneth Merten tha për bTV se një shitje e mundshme e rafinerisë së naftës në Burgas “Neftohim” te një kompani bullgare ose evropiane është një ide e mirë . Ai tha se përfaqësues të kompanive amerikane kanë vizituar..

botuar më 24-02-26 9.23.PD

Rreth gjysma e bullgarëve nuk presin që lufta në Ukrainë të përfundojë së shpejti

Dy vjet pas fillimit të luftës në Ukrainë, 30.7% e bashkatdhetarëve tanë presin që lufta të përfundojë deri në fund të vitit dhe 49.9% nuk ​​presin që ajo të përfundojë. Këtë e tregojnë të dhënat e një sondazhi të “Gallup International” për..

botuar më 24-02-24 12.35.MD