Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 9 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 qershor.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Vera e vitit 2022 – çmimet po rriten, si dhe ata që dëshirojnë të pushojnë në bregdetin bullgar të Detit të Zi”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do tu prezantojmë këngën popullore më titull “Është vërsulur vajza me vrap”.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 12 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 12 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Ndalesat e transportit publik në Sofje shkëlqejnë me pamje nga vende të ndryshme”. Si zakonisht do ta mbarojmë..

botuar më 22-08-12 3.00.MD

Bullgaria sot – 11 gusht 2022

Në fillim të programit të ditës më 11 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Turizëm” do të bëjmë një shëtitje së bashku përgjatë bregdetit verior të Detit të Zi duke ju treguar për dy vende tërheqëse - Kamen Brjag..

botuar më 22-08-11 3.00.MD

Bullgaria sot – 10 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 10 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për përshtypjet e të huajve nga Tubimi Kombëtar i Krijimtarisë Folklorike që u mbajt këto ditët e fundit në Koprivshtica...

botuar më 22-08-10 3.00.MD