Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 4 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 4 korrik. 

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Plovdivi nderon me ekspozitë donatorin më të madh në shëndetësinë bullgare”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë  “Loja” – kështu quhet kënga që do të dëgjojmë në minutat e fundit të podkast-it tonë sot."

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 01:07 Lajmet

  • 10:47 Kulturë

  • 15:25 Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 12 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 12 shtator. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Xhanet Çavdarova pikturon lumturinë në pikturat e veta”. Programi do të..

botuar më 22-09-12 3.00.MD

Bullgaria sot – 9 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 shtator. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën “Politikë” do të dëgjoni: Elizabeth II ishte një gërshetim i dinjitetit, rreptësisë dhe përzemërsisë së..

botuar më 22-09-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 8 shtator. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Fizarmonicisti i njohur Dimitër Angellov në moshën 80 vjeçare: "Muzika..

botuar më 22-09-08 3.00.MD