Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 25 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 25 korrik.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Aventurierët e huaj vijnë në vendin tonë kryesisht për kalërim dhe turizëm malor”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë së bashku këngën “Dashuria pa të cilën nuk mund të jetojmë” - një nga hitet më të mëdha të grupit legjendar “Tangra”.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 01.09 - Lajmet


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 23 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 23 shtator. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Fizarmonisti i njohur Dimitar Angellov në moshën 80 vjeçare: "Muzika është..

botuar më 22-09-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 shtator 2022

Më 22 shtator 1908 Bullgaria u rishfaq në hartën e botës  pas zgjedhës osmane pesëshekullore.  Çlirimi i vendit erdhi më 3 mars 1878 , pas përfundimit të Luftës Ruso-Turke, por njohja e Pavarësisë së tij ishte një proces i gjatë për të cilin punuan të..

botuar më 22-09-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 21 shtator.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Olivie dhe Mitana Rosh përpara Radio Bullgarisë” Programi do të..

botuar më 22-09-21 3.00.MD