Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 10 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 10 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për përshtypjet e të huajve nga Tubimi Kombëtar i Krijimtarisë Folklorike që u mbajt këto ditët e fundit në Koprivshtica.

Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”, ku do t’ju prezantojmë këngën “The Way You Are” në interpretim të këngëtares së re RIA.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.35 – Lajmet 

  • 15.33. – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 28 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 28 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Ekonomi” do të keni mundësi të dëgjoni për interesin e bullgarëve ndaj makinave elektrike dhe hibride, në importin e të cilave kohët e fundit..

botuar më 22-09-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për shkrimtarin e njohur Dimitër Talev. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 22-09-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 26 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Kulturë” do të keni mundësi të njiheni me piktorin bullgar Petër Stanimirov, i cili rikrijoi ankthet në botimet bullgare të librave të..

botuar më 22-09-26 3.00.MD