Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Ndihmë! Si mund të jemi më të mirë?" dhe grupi "Ostava"

Foto: YouTube/ostavaofficial

Kënga "Ndihmë" është pjesë e "Oksigjeni" - kështu quhet albumi i gjashtë radhazi i grupit "Ostava". "Ndihmë"  është “muzikë lirike me elemente retro”, thotë autori i muzikës, Georgi Georgiev.

Së bashku me pjesën tjetër të grupit ata vendosën ta përfshinin në album, duke e kthyer në një këngë të stilit të "Beatles" dhe baladave rock të viteve 50-60 të shekullit të kaluar. Teksti është i Svilen Noevit. Regjisori i videos është Simeon Stoillov.

Përgatiti në shqip: Vesella Mançeva

 


Më shumë nga rubrika

Lili Ivanova e mbyll turneun e saj kombëtar me një koncert në Sofje

Turneu kombëtar i legjendës së estradës bullgare Lili Ivanova kaloi me shumë interes, salla të mbushura dhe me duartrokitje dhe brohoritje të vazhdueshme "Të duam" nga publiku. Pas 31 takimeve të paharrueshme me fansat në qytetet e vogla dhe të..

botuar më 22-12-04 11.20.PD

Radio-premiera e "Iglika" – albumi i ri i Vladimir Karparov

Albumi "Iglika" ka mbledhur nëntë kompozime origjinale të saksofonistit të njohur bullgar. Çdo një prej tyre është si një pjesë e një mozaiku shumëngjyrësh dhe tregon përvojat personale dhe ngjarjet në jetën e tij në vitet e fundit. Muzika, një..

botuar më 22-12-02 7.15.PD

"Zjarri i qetë" i bashkoi Milica Bozhinovën dhe Orlin Goranovin

Interpretuesit me një karrierë të gjatë dhe të suksesshme, Milica Bozhinova (nga grupi vokal “Tonika SV”) dhe Orlin Goranov bashkohen për herë të parë në një duet. Kënga quhet "Zjarri i qetë" dhe është kompozuar enkas për ta nga Momçill Kolev,..

botuar më 22-11-29 2.55.MD