Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një rrufe vrau tre persona në Sofje

Foto: Evelina Stojanova

Tre persona kanë humbur jetën nga një rrufe në Sofje, ndërsa një person është transportuar në spitalin e urgjencës “Pirogov”. Në stuhinë që goditi kryeqytetin, dy pemë janë rrëzuar dhe disa nënkalime në qendër të qytetit janë përmbytur. Katër ekipe të “Asistencës dhe Parandalimit Emergjent” të Bashkisë së Sofjes ndodhen në terren dhe po i riparojnë dëmet.

Stuhia u shoqërua me bubullima të fuqishme.

Më shumë nga rubrika

U sigurua financimi i plotë i një seksioni të ri të metrosë së Sofjes

Sipas Planit të Rimëkëmbjes, u sigurua financimi tërsor i ndërtimit të një seksioni të ri të metrosë së Sofjes, njoftoi kryetarja e bashkisë Jordanka Fandëkova. Bëhet fjalë për zgjatjen e linjës 3 të metrosë nga stacioni hekurudhor në lagjen “Haxhi..

botuar më 22-11-29 5.06.MD

Qytetarët kërkojnë dënim të drejtë për dhunuesin e kafshëve

Gjykata vendosi masën e paraburgimit të përhershëm për 37-vjeçarin Zahari Shulev, banues në Sofje, i akuzuar për dhunë ndaj një qeni endacak. Vendimi i gjykatës u prit me duartrokitje nga dhjetëra mbrojtës të kafshëve, të cilët u mblodhën një orë..

botuar më 22-11-29 3.15.MD

Filloi edicioni i 20-të i nismës bamirëse "Krishtlindja Bullgare"

Presidenti Rumen Radev shpalli sot në spitalin rajonal në Veliko Tërnovo fillimin e edicionit të 20 jubilar të nismës bamirëse “Krishtlindja Bullgare”. Ajo mbahet nën patronazhin e kreut të shtetit dhe mbështet fëmijët që kanë nevojë për..

rinovuar më 22-11-29 1.44.MD