Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 6 tetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 6 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pasi u shpallën rezultatet definitive të zgjedhjeve parlamentare të 2 tetorit në Bullgari doli në pah se numri i atyre që votuan me “nuk mbështes askënd” u rrit me 2.5 herë. Lidhur me këtë në rubrikën “Shoqëria” do të dëgjoni qëndrimin e një bullgari me banim në Mbretërinë e Bashkuar, pse ai nuk votoi në këto zgjedhje.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën, që mori çmimin e dëgjuesve në edicionin e fundit të 53-të radhazi të Konkursit për muzikën e re bullgare pop dhe rok “Pranvera”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 02.11 – Lajmet 

  • 16.39 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja..

botuar më 22-12-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 1 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Personalitete” do t’ju tregojnë për piktorin bullgar Boris Georgiev. Në “Këngën e Ditës” do të dëgjoni këngën më të re të grupit..

botuar më 22-12-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 30 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në mesin e shekullit XX shumë fshatra bullgare u zhytën nën ujërat e digave, që filluan të ndërtohen në vendin tonë. Një ekip shkencëtarët ndoqi gjurmët e Trashëgimisë..

botuar më 22-11-30 3.00.MD