Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 28 nëntor 2022

Gëzuar Festën Kombëtare të popullit shqiptar!

Në fillim të programit të ditës më 28 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në lidhje me përvjetorin e 110-të nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë do t’ju tregojmë për Kontributin e Bullgarisë në luftën e popullit shqiptar për Pavarësinë e vendit.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë një pjesë nga albumi më i ri “Aguliçe” i muzikantit bullgar Vlladimir Kërparov.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.53 – Lajmet
  • 10.05 – Histori  
  • 15.50 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 3 shkurt 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” ju ofrojmë këngën “Moj vashë” e DJ Tisho dhe “Zërave të traditës”, këngë kjo e cila është numri 1 në listat ndërkombëtare të muzikës së vallëzimit, shtëpisë..

botuar më 23-02-03 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni një nga veprat nga albumi i parë i formacionit YO-YO Band. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-02-02 3.00.MD

Bullgaria sot –1 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën “Shiko lartë” në interpretim të këngëtarit Valldi Totev. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-02-01 3.00.MD