Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja e fundit në kuizin e Radio Bullgarisë. 

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën "Delja e Zezë" në interpretim të këngëtares së madhe bullgare Lili Ivanova.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.30 - Lajmet

  • 11.06 - Histori

  • 17. 00 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 30 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 30 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën " Blerësi i shpirtrave" në interpretim të Ivan Anastasovit. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:22 -..

botuar më 23-05-30 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 29 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Fluturoj" në interpretim të Yavi. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:08..

botuar më 23-05-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 26 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Duhej" në interpretim të këngëtares së re dhe të talentuar MIA D. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-05-26 3.00.MD