Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

208 janë të infektuarit me Covid në vend në 24 orët e fundit

Foto: BNR

208 janë rastet e reja me Covd në vend për 24 orët e fundit. 59.6 për qind e të sapoinfektuarve nuk ishin të vaksinuar. 5.54 për qind e 3756 testeve të kryera rezultuan pozitive, sipas portalit coronavirus.bg.

Numri i pacientëve të regjistruar aktiv është 4429. Në spitale u pranuan 46 të infektuar.

Në spitale trajtohen 352 të infektuar, prej tyre 40 në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk u regjistrua asnjë vdekje me Covid të konfirmuar.

Të martën u bënë 371 vaksina.Më shumë nga rubrika

Maqedonia e Veriut bëri thirrje për kremtim paqësor të përvjetorit të lindjes së Goce Dellçevit

Ministrat e Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe të Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, si dhe sindikata e policisë në vend, kërkuan kremtimin paqësor të 151 vjetorit të lindjes së revolucionarit Goce Dellçev..

botuar më 23-02-03 5.44.MD

Detyra kryesore e qeverisë është përgatitja e zgjedhjeve të ndershme

Kabineti i dytë i Gëllëb Donev zyrtarisht mori detyrën. Kreu i shtetit Rumen Radev në një ceremoni zyrtare në Presidencë i prezantoi detyrat dhe prioritetet e qeverisë së përkohshme. Detyra kryesore e kabinetit të pestë zyrtar, të formuar nga Radev, do..

botuar më 23-02-03 5.07.MD

Parashikimi i motit për 4 shkurtin 2023

Gjatë natës dhe nesër në vend do të mbizotërojë mot i vranët dhe me erë. Në shumë vende në Bullgarinë Veriore dhe në malet do të ketë reshje kryesisht bore. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor dhe do të ketë..

botuar më 23-02-03 4.48.MD