Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pak mbi 5 për qind e testeve për Covid-19 janë pozitive

Foto: Pixabay

Rastet e reja të Covid në 24 orët e fundit janë 186. Sipas të Dhënave të Portalit të Unifikuar të Informacionit, 5.1 për qind e 3637 testeve të kryera rezultuan pozitive.

Në spitale trajtohen 348 të infektuar, prej tyre 37 janë në terapi intensive.

2 pacient me Covid të konfirmuar vdiqën në 24 orët e fundit.

Të enjten u dhanë 567 vaksina. Tashmë në vendin tonë janë 2 074 424 persona me një cikël të përfunduar vaksinimi. Me doza përforcuese, janë 935 879 veta, dhe me një dozë përforcuese të përshtatur 63 7310.


Më shumë nga rubrika

Deputetët dënuan dhunën ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut

Kuvendi Popullor dënoi aktet e dhunës ndaj bullgarëve në Maqedoninë e Veriut – veçanërisht krimin e rëndë ndaj sekretarit të klubit bullgar Hristijan Pendikov dhe u bëri thirrje institucioneve që të marrin masa sistematike për të vënë para drejtësisë..

botuar më 23-02-02 11.58.PD
Rumen Radev

Rumen Radev shpalli kabinetin e ri të vjetër teknik

Presidenti Rumen Radev emëroi qeverinë e re të përkohshme, shpërndau Kuvendin Popullor dhe caktoi zgjedhjet parlamentare për 2 prillin. Në krye të kabinetit mbetet Gëllëb Donev, punën e të cilit do ta përkrahin ministrat e kabinetit të tij të..

botuar më 23-02-02 10.49.PD

Një tjetër sulm rus në objektiva civile, tre të vrarë në Kramatorsk

Një raketë ruse goditi qytetin Kramatorsk në rajonin e Doneckut mbrëmë dhe vrau tre civilë, njoftoi agjencia e lajmeve UNIAN. Sipas të dhënave të fundit, 20 persona u plagosën. Raketa goditi tetë ndërtesa banimi – njëra prej tyre u shkatërrua dhe..

botuar më 23-02-02 10.07.PD