Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Megan Fox
Foto: EPA/BGNES

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për t'u kujdesur për fëmijën.

Por inteligjenca e saj artificiale vendos që kjo nuk mjafton dhe ajo fillon të vrasë. Xhirimet në kryeqytet do të vazhdojnë deri në mes të shkurtit. Filmi pritet të prezantohet në Festivalin e Filmit në Kanë në maj.

Në "Subservience" Megan është partnere me aktorin, modelin dhe këngëtarin italian Michele Morrone. Ndryshe nga Morrone, i cili ndodhet për herë të parë në Bullgari, Megan ishte tashmë në Sofje në vitin 2020 për xhirimet e filmit horror "Till Death”.

Më shumë nga rubrika

Teodor Ushev

Teodor Ushev refuzoi statujën e Festivalit të Filmit në Moskë

Regjisori Teodor Ushev refuzoi të pranojë çmimin special “Shën Gjergji”, me të cilin u dekorua për filmin e tij “f1.618” në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Moskë. Në një video fjalim, ai iu drejtua jurisë në rusisht, anglisht dhe bullgarisht: “Në..

botuar më 23-04-28 11.38.PD

Ekspozita "Zemra e Bullgarisë" po viziton UNESCO-n

Me rastin e 40-vjetorit të përfshirjes së Manastirit të Rillës në Listën e Trashëgimisë Botërore, në periudhën 24-28 prill 2023, në selinë e UNESCO-s në Paris, prezantohet ekspozita fotografike me titull “Zemra e Bullgarisë”. Ajo paraqet 20..

botuar më 23-04-27 5.29.MD

Bullgaria kthehet në Panairin e Librit në Lajpcig

Pas afro një çerek shekulli mungesë, Bullgaria rikthehet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Lajpcig të Gjermanisë, i cili mbahet nga 27 deri më 30 prill. Pjesëmarrja e fundit e Bullgarisë ishte në vitin 1999, kur vendi ynë ishte në fokus të..

botuar më 23-04-27 6.30.PD