Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Dimitrov para ndeshjes me Gjokoviçin: Besoj se mund të fitoj

Foto: EPA/BGNES

Tenisti më i mirë bullgar, Grigor Dimitrov, tha se Novak Gjokoviç është favorit në ndeshjen e ardhshme mes tyre në raundin e tretë të Australian Open. Me atë fitore që daton në maj 2013 në Madrid, bullgari ka vetëm një fitore në dhjetë ndeshje deri tani me Gjokoviç, i cili është nëntë herë kampion në Melburn.

“Ai është një favorit serioz, por më pëlqejnë situata të tilla. Kjo është arsyeja pse ne luajmë tenis, për të takuar më të mirët. Nuk do të kënaqesha me më pak. Besoj se mund të fitoj”, tha Dimitrov.


Më shumë nga rubrika

Edmond Nazarjan është kampion i Evropës në mundje për herë të dytë

Edmond Nazarjan fitoi titullin në kategorinë olimpike deri në 60 kilogramë në Kampionatin Evropian të Mundjes Klasike në Zagreb. Në finale, djali i kampionit tonë dy herë olimpik, Armen Nazarjan , mposhti me nokaut teknik ish-kampionin botëror..

botuar më 23-04-24 12.56.MD
Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi edhe tre medalje të arta në Baku

Gjimnastet ritmike bullgare luajtën me zemër në ditën e fundit të Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike këtë fundjavë në Baku. Stilijana Nikollova triumfoi në finalet e rrethit, shkopinjve dhe shiritit. Bullgarja tjetër, Eva Brezalieva, mbeti me..

botuar më 23-04-24 12.28.MD
Juliana Janeva

Juliana Janeva është një kampione evropiane në mundje

Juliana Janeva fitoi medaljen e parë të artë për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Mundjes në Zagreb, me rezultat 10:3 ndaj ukrainases Alla Belinska në finalen e kategorisë deri në 68 kg. Janeva u bë kampione e padiskutueshme në Zagreb me një..

rinovuar më 23-04-24 11.08.PD