Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 19 maj 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju flasin për thellimin e bashkëpunimit midis radiove publike të Bullgarisë dhe Rumanisë.

Në “Këngën e ditës” ju ofrojmë një këngë e frymëzuar nga epoka e artë e muzikës disko. Titulli i saj është "Mos e bëj këtë " dhe është në interpretim të këngëtares në zë Poli Genova.

Ju urojmë minuta të këndshme!

Më shumë nga rubrika

Programi i ditës – 25 shtator 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 25 shtator 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas, do t’ju informojmë për rekomandimet e "Tripper Travel Guide" për të vizituar me çdo kusht Muzeun Detar në Varna. Në rubrikën tonë të përditshme..

botuar më 23-09-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 shtator 2023

Për të gjithë bullgarët, kudo në botë, 22 shtatori është një ditë feste. Më 22 shtator Bullgaria shënon 115 vjet nga ajo ditë e shënuar e vitit 1908, kur Mbreti Ferdinan e shpalli Pavarësinë e saj. Njohja e Pavarësisë së Bullgarisë..

botuar më 23-09-22 7.00.PD

Bullgaria sot – 21 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në minutat për muzikë ju ofrojmë këngën “Dielli po ndriçon”. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:20  –   Lajmet 08:27  –   Kënga e Ditës

botuar më 23-09-21 3.00.MD