Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 6 qershor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 6 qershor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit.

Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Buzëqeshu" në interpretim të Vjara Panteleevës.

Ju urojmë minuta të këndshme!

01:18 Lajmet

12:30 Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 29 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do tju njohim me Zhan Shejtanov – njeriu që mban në zemër Sozopollin. Në minutat për muzikë do t’ju ofrojmë të dëgjoni këngën “Gizdava” të interpretuar nga Desi Dobreva...

botuar më 23-09-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do tju njohim me sopranon e famshme bullgare Rajna Kabaivanska dhe Masterclass-in i cili ofron mundësi shumë të mira për këngëtarët e rinj të operës, që ata të..

botuar më 23-09-28 3.00.MD

Programi i ditës – 27 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj në rubrikën “Politikë” do t’ju sjellim qëndrimet e politikanëve, sociologëve dhe klerit mbi kazusin me Kishën Ruse në qendrën e Sofjes. Në minutat për muzikë do t’ju ofrojmë..

botuar më 23-09-27 3.00.MD