Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 9 qershorin 2023

Moti mbetet i ngrohtë me reshje pas dite në Bullgarinë Perëndimore

Foto: arkiv

Ditën e premte do të jetë kryesisht me diell. Pas mesditës mbi Bullgarinë Perëndimore do të mbajë vranësira, por vetëm vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 11 deri në 16°, në Sofje - 11°. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 26 deri në 31°. Në kryeqytet do të jetë 26°.

Mbi Detin e Zi do të mbajë mot me diell. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 23-25°. Uji i detit është 21-22°.

Në male do të mbajë mot me diell, pas mesditës në masivet perëndimor me reshje të shkurtra shiu. Temperatura në lartësi 1200 m do të jetë deri në 20°, në 2000 m deri në 12°.

Gjatë fundjavës në Bullgarinë Lindore do të mbajë mot me diell. Vranësira do të ketë në pjesën perëndimore dhe qendrore ku pasdite do të ketë reshje të shkurtra shiu.


Më shumë nga rubrika

Bojko Borisov

GERB nuk do të mbështesë ndryshimet në festat kombëtare

GERB nuk do të mbështesë ndryshimin e festës kombëtare nga 3 marsi në 24 maj. Nuk do të jetë në Kushtetutë, komentoi në parlament kreu i GERB Bojko Borisov. “Dhe jo sepse nuk jemi për 24 majin, por festat në Bullgari nuk duhet të luftohen, sepse edhe..

botuar më 23-09-27 12.04.MD

Tre të dyshuar u arrestuan për mashtrim me fonde evropiane

Prokuroria Publike Evropiane njoftoi se nën drejtimin e saj policia arrestoi tre persona. 6 lokacione u kontrolluan si pjesë e një hetimi për marrjen e paligjshme të fondeve të BE-së. Nga provat dhe dokumentet e sekuestruara u konstatua se të dyshuarit kanë..

botuar më 23-09-27 10.12.PD

Njerëzit në vend janë më të orientuar se për kë do të votojnë në zgjedhjet lokale

Pothuajse një muaj para zgjedhjeve lokale, 54 për qind e kryeqytetasve të anketuar nuk kanë favorit për kryetar komune të Sofjes. 43 për qind kanë vendosur tashmë se për kë do të votojnë në qytetin më të madh bullgar. Në vend, sipas një..

botuar më 23-09-27 9.53.PD