Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 3 gushtin 2023

Paralajmërim për vapë të madhe në të gjithë vendin, në 6 zona kodi është portokalli

Foto: BGNES

Të ënjtjen moti do të jetë i nxehtë. Temperaturat minimale do të jenë nga 16 deri në 22°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40° në kryeqytet - 35°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 27-30°. Uji i detit është 24-25°, në veri të Kepit Kaliakra është 20-21°.

Do të mbajë mot kryesisht me diell në zonat malore. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 28°, në 2000 m deri në 22°.

Të premten qëndron nxehtë. Një front i ftohtë do të hyjë nga perëndimi mbrëmjen e së shtunës.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria dhe Turqia do të mbrojnë së bashku hapësirën e tyre ajrore

Një memorandum midis Bullgarisë dhe Turqisë për operacionet e sigurisë ndërkufitare të hapësirës ajrore u nënshkrua në Ankara nga ministrat e mbrojtjes Todor Tagarev dhe Yasar Güler. Dokumenti përcakton të drejtat, përgjegjësitë dhe detyrimet e palëve,..

botuar më 24-02-22 10.11.PD
Maria Gabriel

Zëvendëskryeministrja Maria Gabriel hodhi poshtë kategorikisht propozimin e PP-DB për memorandumin e qeverisjes

Pas një takimi me ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e punëve të jashtme, Maria Gabriel, deklaroi në një konferencë në Ministrinë e Punëve të Jashtme se nuk do të nënshkruajë të ashtuquajturën “memorandum..

botuar më 24-02-21 8.42.MD

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në..

botuar më 24-02-21 6.10.MD