Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 08 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi bilancet pas përmbytjeve të mëdha përgjatë bregdetit jugor të Detit të Zi.

Në minutat për muzikë ju ofrojmë një interpretim të grupit vokalo-instrumental FSB.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.40 – Lajmet 

  • 18.42 – Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do t’ju informojmë për Festivalin e Këngës për Fëmijë "Monedha e Artë" në Bolonja, në të cilin do të prezantohet treshja ballkanike – vajza 10-vjeçare bullgare Darija, Eliza nga..

botuar më 23-12-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 nëntor 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Folklor do t’ju njohim me nje ekspert softuerësh i cili ruan dhe zhvillon traditat e një prej ansambleve folklorike bullgare më të vjetra në Gjermani. Në rubrikën tonë të përditshme..

botuar më 23-11-30 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 nëntor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 29 nëntor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën "Nëse nesër nuk ka sot" në interpretim të Miros dhe Maria Ilievës. Ju urojmë..

botuar më 23-11-29 3.00.MD