Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 15 maj 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Brazzy People” në ekzekutim të Big Bendit të BNR-së me dirigjent Angell Zaberski.

Ju urojmë minuta të këndshme!

• 01:39 - Lajme 

•09:59 - Kënga e ditës





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 17 maj 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Shoqëri do te flasim ne lidhje me fenomenin burnout (lodhjes fizike dhe mendore). Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Dy zemra” nga Kris Gran. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 24-05-17 3.00.MD

Bullgaria sot – 16 maj 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të dëgjoni një interpretim të formacionit “Fondacioni”, i cili është duke bërë një turne në SHBA-në. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 24-05-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 maj 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 14 maj 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, do t’ju tregojmë për trashëgiminë që na la At Aleksandër Çëkërëk në Edrene. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën e..

botuar më 24-05-14 3.00.MD