Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Асфалтират кръговите кръстовища във Видин

Броени дни остават до завършването на ремонтните дейности по булевард "Панония". Вече се изгражда третото кръгово кръстовище във Видин, на пресечката на булеварда с улица "Екзарх Йосиф I".

"До две седмици и трите кръгови кръстовища във Видин ще бъдат завършени, работи се усилено, вече се асфалтира кръстовището на улица "Широка". Ще бъде направена и нова маркировка", каза за РАДИО ВИДИН заместник- кметът по устройство на територията и развитие на инфраструктурата в общината- Добромир Дилов.

Стажант- репортерите в РАДИО ВИДИН Милвана Игнатова и Петър Антонов попитаха гражданите, които преминават ежедневно по бул."Панония", как приемат новостите по главната пътна артерия?
"Кръговите кръстовища са по- удобни, но само за тези, които знаят Правилника за движение по пътищата. Заради неспазване на правилата, вече има бутнати бордюри. При нас няма култура на шофьорите. За пешеходците също е удобно, но само ако има маркировка и пешеходни пътеки"- коментираха хората. Имаше и такива, които споделиха, че със светофари било по- удобно...

 
 
 
 
Всички участници в движението- и шофьори, и пешеходци, се надяват пътните инциденти по обновения булевард да са възможно най- малко. "Хубавата" новина е, че е изпратено писмо до министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията с искане за финансови средства, с които да бъдат боядисани пилоните по булевард "Панония" и да бъдат поставени български знамена, коментира още Добромир Дилов пред Борис Борисов, чака се отговор.
 
Видинчани още чакат да бъде ремонтиран и надлезът, който също е част от булевард "Панония". От години там движението се извършва в едното платно, но и то вече се руши...
По публикацията работи: ЕКИП НА РАДИО ВИДИН


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Младите се връщат в село Стубел

Отново сме в Стубел - в миналото голямо и достолепно село, с жители до 3800, днес населението се е стопило до 540 души.  Общо 35 км пък е уличната мрежа, която вече и трудно поддържане. Много къщи са без стопани.  Въпреки това кметът Емилия Йорданова не се отчайва. Тя упорито и целенасочено продължава да ремонтира покривите на големите..

публикувано на 07.06.24 в 12:00
Стоил Цицелков

Стоил Цицелков: Партиите са виновни, че голяма част от гражданите не се превръщат в гласоподаватели

Избори. След изборите - отново избори: изречение, което обрисува живота в България през последните четири години. Отличава ли се сегашната надпревара за новата изпълнителна и законодателна власт от предизборните кампании през изминалите години? Какви са изводите и зададени ли са вече следизборните посоки?  Предимствата и недостатъците на..

публикувано на 06.06.24 в 10:00

Работим ли повече от другите европейци?

България е сред държавите с най-дълга работна седмица в Европейския съюз, сочат актуални данни на Евростат. През 2023 г. хората на възраст 20-64 години в ЕС са прекарвали средно 36.1 часа на основната им работа. Работните часове, обаче, варират силно в отделните държави. Най-дългата работна седмица е регистрирана в Гърция (39.8 часа),..

публикувано на 05.06.24 в 10:45

Може ли предприемачеството да бъде социално

Предприемчиви ли са българите? Атрактивност или практичност търсят младите хора при избора на професия? Печалбата ли е всичко или е важен и приносът към обществото? Работещ вариант за изпадналите от трудовия пазар ли е социалното предприемачество? Отговорите търсихме в "Посоките на делника".  Не са малко хората в България, които не работят, не..

публикувано на 04.06.24 в 14:26

Защо има икономически различия между държавите в Европейския съюз

Страните от ЕС имат значителни разлики в стандартите на покупателната способност. Икономически различия съществуват не само между държавите членки, но и между регионите. Значителна финансова подкрепа чрез европейски фондове и програми, насърчава икономическото сближаване, инвестициите, подобряване на качеството на живот.  Различията в икономическото..

публикувано на 03.06.24 в 16:49

Милчина лъка - село, откъснато от света

Отправяме се към грамадското село Милчина лъка. Стигаме доста по-бавно от обичайното, защото пътят е разнебитен.  Лошият път се оказва и най-сериозният проблем на хората.  Днес в селото живеят 20 души, толкова са по списък.  Кметският наместник Йордан Стефанов Събев споделя, че много пъти е алармирал за лошия път, по време на избори и преди..

публикувано на 31.05.24 в 12:10

Тома Ушев: Държавотворчеството на цар Фердинанд липсва на страната днес

Първият цар на съвременна България се завръща 76 години по-късно.  Напуснал завинаги любимата си страна на 3 октомври 1918 година, тленните останки на монарха най-сетне са на мястото, на което принадлежат.  Минали са повече от 100 години от абдикацията на цар Фердинанд, но той продължава да бъде една от най-противоречивите фигури от..

публикувано на 30.05.24 в 10:00