Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgarja Viktoria Tomova me fitore në turneun e tenisit në Beograd

Viktoria Tomova
Foto: Reuters

Tenistja më e mirë bullgare, Viktoria Tomova, doli në krye në fazën e dytë të turneut demonstrativ të tenisit në terren me dhe të kuq në Beogrd, të organizuar nga Akademia e Janko Tipsareviç.

Tomova fitoi me 5:0 kundër Bojana Klincov (Zvicra), kur rivalja e saj u dorëzua në ndeshje prej raundit të parë të grupit “C”. Ndeshja tjetër e bullgares do të zhvillohet të martën kundër përfaqësueses së mikpritësve  Mihaela Xhakoviç.  

Në grupin “D” të turneut luajnë akoma dy bullgare të tjera – Izabella Shinikova dhe Ani Vangellova. Ndeshja e Shinikovës do të zhvillohet pak më vonë sot (të hënën) dhe do të jetë kundër serbes Tijana Sretenoviç, kurse të martën ajo do të luajë kundër Vangellovës, për të cilën kjo do të jetë ndeshja e parë në grup. 


Më shumë nga rubrika

Shtyjnë ndeshje në se ka 10 futbollistë me Covid-19

Që nga fillimi i kampionatit në Ligat e Parë dhe të Dytë Profesionale ndeshje futbollistike do të shtyhen në se ka 10 teste pozitive për Covid-19 në njërën prej skuadrave pjesëmarrëse në ndeshje. Këtë e parashikojnë rregullat për punë në kushtet e..

botuar më 20-08-05 4.10.MD

Hapen stadiumet për publik

Garat sportive në të hapur mund të zhvillohen para publikut me respektim të masave kundër epidemisë – distancë midis tifozëve, 50 për qind vetëm nga vendet e stadiumit mund të plotësohen dhe në sektor mund të ketë deri në 1 mijë veta. Këtë e vendosi..

botuar më 20-08-04 7.03.MD
Ivajllo Marinovi me Kurorën e Fituesit

“Kurorë e fituesit” për boksierin Nr. 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Marinov

Me rastin e përvjetorit të 60-të boksierit N 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Mrinov ministri i rinisë dhe i sportit Krasen Kralev e dekoroi me dallimin më të lartë shtetëror në fushën e sportit – “Kurorën e Fituesit”. Ivajllo Mrinov është..

botuar më 20-08-04 3.03.MD