Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

159 të shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Foto: EPA/BGNES

99 janë rastet e reja të Covid-19 në Bullgari, ose 2,76 për qind nga 3588 testet PCR të realizuara. 18 janë pacientët me koronavirus, që vdiqën gjatë 24 orëve të fundit, të shëruarit janë 159. Të vendosurit në spital me infeksionin Covid-19 janë 714 prej tyre 65 në reparte intensive.

Që nga fillimi i pandemisë në Bullgari u realizuan 374 374 PCR teste. Prej tyre pozitive ishin 15 386 ose 4.11 për qind.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 238

“Ndihma urgjente” ndodhet para kolapsit Mjekët urgjentë janë shumë vështirësuar në provat e tyre që t’u përgjigjen qindra sinjaleve, pasi çdo ditë numri i të infektuarve me Covid-19 rritet, tha për Televizionin Kombëtar Bullgar /BNT/ Katja..

botuar më 20-10-31 5.40.MD
Radosvet Radev

Ekonomia nuk do të përballojë një mbyllje të dytë

Turizmi, transporti, pronarët e restoranteve dhe kultura janë sektorët më të prekur nga kriza e koronavirusit, njoftoi para televizionit bTV Radosvet Radev, kryetar i Dhomës Ekonomike Bullgare. Ai u mbështet te statistika kombëtare, sipas së cilës..

botuar më 20-10-31 4.47.MD
Katja Sungarska

“Ndihma urgjente” ndodhet para kolapsit

Mjekët urgjentë janë shumë vështirësuar në provat e tyre që t’u përgjigjen qindra sinjaleve, pasi çdo ditë numri i të infektuarve me Covid-19 rritet, tha për Televizionin Kombëtar Bullgar /BNT/ Katja Sungarska, zëdhënëse e “Ndihmës Urgjente”...

botuar më 20-10-31 2.40.MD