Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Allbert Popov
Foto: BTA

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming.

Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në Shlladming.

Deri tashti Allbert Popovi ishte në vendin e 28-të në ranglistën botërore, por tani kaloi në pozitën e 24-të.


Më shumë nga rubrika

Gjimnastet bullgare fituan medaljen e artë në Minsk

Ansambli i Bullgarisë fitoi medaljen e artë në finalet me topa në Kupën e Sfidës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Minsk të Bjellorusisë. Bullgarët e kryen kombinimin e tyre në mënyrë të përsosur dhe morën rezultatin rekord prej 47.800 pikësh (39.200..

botuar më 21-07-05 10.01.PD

Bullgaria bie në vendin e 74-të në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja bullgare e futbollit do të humbasë tre pozicione në rinovimin e renditjes së FIFA në fund të qershorit, duke rënë nga pozicioni i 71-të në atë të 74-të. Ky rezultat vjen pasi "luanët" bullgarë përfunduan në barazim me Sllovakinë, por humbën..

botuar më 21-07-02 7.22.MD

42 sportistë do të përfaqësojnë Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio

Komiteti Olimpik Bullgar miratoi sot përbërjen e delegacionit bullgar për Lojërat XXXII Verore Olimpike në Tokio, të cilat fillojnë më 23 korrik. Flamurtarja e delegacionit bullgar në hapje do të jetë mbajtësja e pesëfishtë e medaljeve olimpike,..

botuar më 21-07-01 3.51.MD