Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën.

Foto: Krasimir Martinov

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

"Fëmijët e dëshiruan" është tema e edicionit të 14 -të të Festivalit të Skulpturave prej Rëre në Burgas  Një studim i kryer midis fëmijëve të moshës 7 deri në 12 vjeç tregoi personazhet e tyre të preferuara - Pipi Çorapegjata, BobSfungjeri..

botuar më 21-09-03 1.13.MD

Bullgaria në fotografi

Zemra e pyllit.  Foto: Desisllava Semkovska

botuar më 21-09-01 3.07.MD

Bullgaria në fotografi: Manastiri i Kremikovcit “Shën Gjergji Fitimprurësi”

Manastiri i Kremikovcit “Shën Gjergji Fitimprurësi” , i vendosur në shpatet e ulëta të malit Stara Pllanina, 22 km nga qendra e Sofjes, është një vend i shkëlqyeshëm për relaksim dhe përulësi shpirtërore. Manastiri u ndërtua në..

botuar më 21-08-25 8.01.PD