Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën.

Foto: Krasimir Martinov

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Vendpushimi ynë malor Borovec tërheq gjatë verës me freskinë dhe pamjet e bukura Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-08-04 1.55.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti i lashtë Nesebër   – një vend i dashur i turistëve në bregdet Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-07-26 8.00.PD

Bullgaria në fotografi

Gryka e lumit Iskër – atje ku ujërat e lumit Iskër kanë gdhendur shkëmbinjtë e malit Stara Pllanina, magjeps me pamje të bukura dhe vende mahnitëse për ekoturizëm. Foto: Desisllava Semkovska

botuar më 21-07-08 1.12.MD