Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

"Ka një popull të tillë" do të paraqesë kandidatët e tyre për ministra

Toshko Jordanov
Foto: BGNES

Partia "Ka një popull të tillë" (ITN) do t'u prezantojë projekt-kabinetin e saj drejtuesve të BSP, "Bullgaria Demokratike" dhe "Ngrihu. BG! Ne po vijmë!". Në një letër drejtuar mediave, Toshko Jordanov, kryetar i grupit parlamentar të ITN, tha se do të ftojë tre forcat politike në takime dhe do të prezantojë përbërjen dhe strukturën e qeverisë, sepse "gjithçka duhet të jetë e hapur për publikun."

Në Facebook, bashkëkryetari i “Bullgarisë Demokratike”, Hristo Ivanov, i kërkoi qeverisë së ardhshme "një program detajuar veprimeve konkrete kundër korrupsionit dhe një konfigurim të qartë parlamentar që qeveria dhe vendimet në parlament nuk do të varen nga partitë DPS dhe GERB. "


Më shumë nga rubrika

Pika vaksinimi në të hapur për fundjavën në Sofje

Më 25 shtator (të shtunën) dhe 26 shtator (të dielën) do të punojnë këto pika imunizimi në ambientet e hapura në Sofje: lagja “Druzhba”, Shtëpia e Kulturës, me orar pune 09.00 - 16.00 The Mall, me orar pune 13:00 - 18:00 Bulgaria..

botuar më 21-09-25 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të jetë me diell. Në Bullgarinë Lindore do të ketë re të mesme dhe të larta. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore e cila do të dobësohet deri në mbrëmje. Temperaturat maksimale do të jenë nga 22 në 27 °, për rajonin e Sofjes -..

botuar më 21-09-24 6.25.MD

Eurodeputetët: Nuk morëm përgjigje nga Kryeprokurori

Deputetët nga grupi i monitorimit pranë Komisionit për të Drejtat dhe Liritë Civile pranë Parlamentit Evropian, të cilët janë për vizitë në vendin tonë , njoftuan se Kryeprokurori Ivan Geshev nuk u është përgjigjur pyetjeve të tyre. Ndër..

botuar më 21-09-24 6.08.MD