Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Seksionet në Bullgari funksionojnë normalisht

Cvetozar Tomov
Foto: BGNES

Dita e zgjedhjeve nisi normalisht, përveç tri makinerive që nuk funksionuan dhe votimi në këto seksione kaloi në fletëvotim në letër, tha zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) Cvetozar Tomov. Në seksione të tjera specifikohet nëse problemet mund të eliminohen dhe më pas do të merret një vendim. Jashtë vendit në disa seksione disa anëtarë të komisioneve nuk u paraqitën dhe po zëvendësohen me të tjerë. Sipas Tomov, problemet në këto zgjedhje janë përgjithësisht më të vogla deri tani sesa në zgjedhjet e 11 korrikut.


Më shumë nga rubrika

Furnizojnë simulatorët për gjuajtësit F-16 Block 70

Bullgaria do të jetë ndër vendet e para që do të marrë simulatorë trajnimi për stërvitjen e pilotëve për gjuajtësit F-16 Block 70. “Kompleksi i trajnimit të gjeneratës së fundit i lejon pilotët të stërviten në një mjedis plotësisht realist, duke..

botuar më 22-01-27 11.12.PD
Stefan Janev

Duan të përshpejtojnë procedurat për blerjen e armëve

Qeveria do të krijojë një batalion të reagimit të shpejtë prej 1000 ushtarësh, tha në parlament Ministri i Mbrojtjes Stefan Janev. Kështu, vendi do të zbatojë vendimet e NATO-s për të forcuar krahun lindor të Aleancës dhe i përgjigjet kërkesës së..

botuar më 22-01-27 10.31.PD

Gati 10 000 janë të infektuar rishtazi me Covid

9916 janë rastet e reja me koronavirus në vend për 24 orët e fundit. Ato janë me 2483 më pak se një ditë më parë. 76.4 për qind e pacientëve të rinj nuk janë të imunizuar. Më shumë se 26 për qind e 37 587 testeve të kryera janë pozitive, sipas..

botuar më 22-01-27 8.53.PD
Подкасти от БНР