Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë një shkolle të mesme në qytetin e tij të lindjes

Grigor Dimitrov
Foto: arkiv

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë shkollës së mesme për mësimin e gjuhëve të huaja “Prof. Dr. Asen Zllatarov” në qytetin e tij të lindjes Haskovo. Tenisti që jeton në Monako ka dhënë 15 mijë euro, ka konfirmuar drejtori i gjimnazit Dejan Janev. Nëna e Grigor Dimitrovit është mësuese e edukimit fizik në shkollë.

Kjo nuk është dhurata e parë e Dimitrovit. Në fillim të pandemisë së koronavirusit, tenisti dhuroi para për të blerë respiratorë për spitalin në qytetin e tij të lindjes.


Më shumë nga rubrika

Adrian Andreev

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të në Hungari

Tenisti bullgar Adrian Andreev u kualifikua në raundin e 16-të të turneut të tenisit në fusha balte, në sallë në Sekeshfehervar të Hungarisë. Tenisti 21 vjeçar bullgar mundi austrianin Geralld Mellcer me 6:7 (4), 6:3, 7:6 (2) në një ndeshje tre..

botuar më 23-03-14 4.27.MD

Një stafetë për Lojërat Olimpike të ardhshme në Paris u mbajt në Sofje

Sofja, si një nga kryeqytetet evropiane të sportit, iu bashkua nismës së Ambasadës Franceze dhe Institutit Francez të Kulturës për një stafetë ndërkombëtare me rastin e 500 ditëve deri në fillimin e Lojërave Olimpike në Paris në 2024. 400 nxënës..

botuar më 23-03-14 10.51.PD
Foto: Facebook/ FIS Alpine World Cup Tour

Allbert Popov renditet ndër në tre të parët në Kampionatin Botëror të Skive

Pavarësisht kushteve të këqija të motit dhe reshjeve të vazhdueshme të borës, atleti ynë kombëtar Allbert Popov u rendit i treti në sllallomin e Kupës Botërore të Skive Alpine në qendrën dimërore amerikane Palisades Tahoe. Albert Popov –..

botuar më 23-02-27 11.29.PD