Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë një shkolle të mesme në qytetin e tij të lindjes

Grigor Dimitrov
Foto: arkiv

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë shkollës së mesme për mësimin e gjuhëve të huaja “Prof. Dr. Asen Zllatarov” në qytetin e tij të lindjes Haskovo. Tenisti që jeton në Monako ka dhënë 15 mijë euro, ka konfirmuar drejtori i gjimnazit Dejan Janev. Nëna e Grigor Dimitrovit është mësuese e edukimit fizik në shkollë.

Kjo nuk është dhurata e parë e Dimitrovit. Në fillim të pandemisë së koronavirusit, tenisti dhuroi para për të blerë respiratorë për spitalin në qytetin e tij të lindjes.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Kalejn dhe Nikollova me vendin e dytë dhe të tretë në kualifikimet e Kupës së Evropës në Baku

Borjana Kalejn përfundoi në vendin e dytë dhe Stilijana Nikollova ishte e treta në kualifikimet e Kupës Evropiane të Gjimnastikës Ritmike në Baku. Më së shumti pikë ka grumbulluar italianja Sofia Raffaelli. Gara zhvillohet për herë të..

botuar më 24-05-04 12.43.MD
Kirill Kirov

Kirill Kirov u kualifikua për finalen në Kupën e Botës të Qitjes Sportive në Baku

Kirill Kirov u klasifikua për finalen e qitjes 10 metra me pistoletë për meshkuj në Kupën e Botës të Qitjes në Baku, Azerbajxhan, njoftoi BTA. Qitësi më i mirë bullgar për vitin e kaluar dha rezultatin e pestë në kualifikime me 582 pikë, pesë më pak..

botuar më 24-05-03 5.31.MD

Nadja Tonçeva është ndër pretendentet për Kupën e Botës në Shah

Në edicionin e dytë radhazi të Kupës Botërore të shahut për femra, sërish do të ketë pjesëmarrje bullgare. Pasi Nurgjyll Salimova arriti në finalen e turneut në Baku në Kupën e Botës në Shah për femra, në vitin 2025 do të garojë Nadja Tonçeva. Në vitin..

botuar më 24-04-30 10.51.PD